Paragraf Sorusu Nedir ve Nasıl Çözülür?

  1. Paragraf soruları öğrencilerin analitik ve hipotetik yeteneklerini ve çözüm becerilerini yoklayan sorulardır.http://paragraftahiz.com
  2. Bir paragraf dört amaç dikkate alınarak yazılır: Bilgilendirme(AÇIKLAMA), bir iddiayı benimsetme(TARTIŞMA), görsel ögelerden yararlanarak canlandırma(BETİMLEME), kişi, yer ve zaman göstererek bir olayı ya da durumu hikaye olarak anlatma(ÖYKÜLEME)http://paragraftahiz.com
  3. Bir paragraf sorusunu çözmek için öncelikle sizden o paragrafa ilişkin nasıl bir soru sorulduğunu tespit etmeniz gerekir.
  4. Yani her paragraf sorusu biriciktir ve kendine has bir çözüm tekniğine sahiptir.
  5. Diyelim ki sizden herhangi bir paragrafın ana düşüncesini bulmanız istendi. İlk yapmanız gereken, bir paragrafın ana düşüncesinin ne olduğunu bilmektir. İkinci olarak ana düşünceyi çabucak bulduracak bir teknik bilgiyi devreye sokarak çözüme ulaşmaktır. Bu teknik bilgiye sahip değilseniz metni gelişigüzel okumak durumunda kalırsınız ki bu da defalarca geri dönüşler yapmanıza yol açar.
  6. LGS, TYT, DGS, ALES hangi sınav olursa olsun temelde paragraf sorularındaki başarıya bağlıdır.
  7. LGS, TYT, DGS, ALES hangi sınav ve hangi ders olursa olsun(Türkçe, tarih, din, felsefe, matematik) başarı, tamamen paragraflı sorulardaki bilgiye ve teknik düşünmeye bağlıdır.
  8. TAN Matematik ve Fen Akademisi olarak paragraflı soruların çözümünde Türkiye’nin en iyisi olan “PARAGRAFTAHİZ.COM” ekibiyle öğrencilerimize paragraflı soruların hiçbir yerde olmayan tekniğini, şifresini, yorumlama yeteneğini ve hızlı okuma becerilerini kazandırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA
WhatsApp